Jarda Šíma: Den kdy nesedím na motocyklu jako bych nežil!
Stále optimistický dobrodruh, novinář, cestovatel a rekordman Jarda Šíma má na svém kontě nový rekord a oslavu započal na 10. ročníku Motosalonu, který je považován za největší svátek motorkářů. Tento novinář pokořil další neuvěřitelnou metu - zdolal na motorce 1 500 000 km a pozor, nezastavil se a jede dál.

„Jsem hrozně rád, že právě na výstavě Motosalon jsem mohl začít svoji velkou oslavu. Rok 2019 je pro mne významným, protože si to budu slavit celý rok,“ prozradil Jarda Šíma. A abyste si dokázali představit, o jaké vzdálenosti mluvíme, tak byste museli objet 37,5 krát po rovníku zeměkouli.

A kdy se vlastně začaly počítat první kilometry oslavovaného rekordu? „Nikdo jinej nemá tak přesnou evidenci jako mám já. Když řekne, že jsem 31. ledna letošního roku v nejsevernějším marockém městě najel ten svůj jeden a půl milióntý kilometr, tak vím, o čem mluvím. Od roku 1984, kdy jsem poprvé sedl na velký motocykl, což byla Jawa 250, tak si vedu podrobnou evidenci. Vím každý km jízdy, na jakém motocyklu jsem kdy byl,“ potvrdil Jarda Šíma s jistotou, který s oblibou testuje velké stroje na skutečných ostrých cestách. Ještě jedno číslo v Jardově životě je hodně zajímavé, a to, na kolika motocyklech seděl. Je to neuvěřitelných 500, možná prý 600 kousků.

Hleděl několikrát do hlavně samopalu. A jestli měl někdy strach při jízdě napříč kontinenty? S odpovědí nepospíchal… Strach prý však paradoxně zaznamenal v Bulharsku, kde poprvé pohleděl do hlavně pistole  v roce 1987, když byl přepaden, ale nebylo to tak vážné. „V Africe je to horší, ale asi vždycky někdo stojí nade mnou," s pokorou pronesl Jarda Šíma.

Fotogalerie