SOUTĚŽ: White Walker ze seriálu Hra o trůny přichází v podobě unikátní whisky
Sedm top českých barů pak s originálními koktejly

Zima se blíží a s ní vtíravé otázky, které trápí hlavu nejednoho seriálového fanouška Hra o trůny. Jak strávit čas, který nám zbývá do odvysílání nové série? Rada je však jednoduchá. Až do konce prosince můžete navštívit sedm českých barů, které svou nabídku drinků uzpůsobí důvěrně známým místům z tohoto kultovního seriálu.

Jen do vybraných top českých barů byla puštěna limitovaná edice whisky Johnnie Walker White Walker a s ní přichází i soutěž, ve které konkrétním sedmi barům bylo losem přiděleno jedno seriálové království. A co musí takový podnik udělat, aby vyhrál pomyslný trůn?

Místo intrik bude hrát roli precizní servírování, místo zaříkadel mágů vlastní originální receptury inspirované seriálem a hlavně územím, které budou podniky reprezentovat. Sice se nemusíte bát, že by v tomto klání tekla krev, ale silně podchlazená čirá whisky s jemnými tóny vanilky, karamelizovaného cukru a lesního ovoce poteče zcela jistě.

Kam zamířit?

Fanoušci rodu Starků by rozhodně neměli minout pražský bar Oblaca, jehož nabídka se inspiruje drsným královstvím Severu. Nevynechejte ani Café bar Pilotů, ale zůstaňte obezřetní. Nevíte, jestli zde na vás nemůže číhat lord Baelish se všemi nástrahami a manipulacemi, které zanesl do Údolí Arryn. Pokud vás tato severně položená království nelákají, tak zvažte návštěvu Roviny – domoviny Samwella Tarlyho a rodu Tyrellů, kterou reprezentuje bar Cobra, nebo království Poříčí s rodem Tullyů, kterému poskytne zázemí podnik AnonymouS. Na Rudou zmiji Oberyna Martella možná narazíte v písčitém a rozpálené království Dorne, ve které se promění bar L’Fleu, zatímco zrádné Lannistery z Korunních zemí pohostí brněnský Whisky bar, který neexistuje. A pokud byste chtěli probádat Bouřlivé krajiny, kde se narodila Khaleesi a matka draků Daenerys, tak stačí zajet do českobudějovické Žluté ponorky.

Všechny bary budou v průběhu prosince hodnoceny odbornou porotou, vy však máte také možnost ovlivnit hlasování. Podpořit svého favorita můžete nejen počtem vypitých drinků, ale i svými lajky, které udělíte všem příspěvkům označenými hashtagy #JohnnieWalker, #JWWhiteWalker.

Takže na co čekat? Zima se blíží a pomoct získat trůn svému oblíbenému království můžete svým hlasem třeba právě vy.

Soutěžte o 4 vouchery do karlínského Pop – up baru a vyrazte ochutnat ledové drinky.

SOUTĚŽNÍ OTÁZKA:

Co je blendování whisky?

  1. míchání whisky z různých druhů
  2. zrání whisky ve speciálních sudech

Odpověď naleznete na http://www.johnniewalker.com/cs-cz/

Fotogalerie