Stanley Cup doputoval za Michalem Kempným a užili si to i bubeníci Groove Army!
Před pár dny s obrovským nadšením představil v Hodoníně Michal Kempný svým fanouškům hokejový grál, kterým jednoznačně je Stanley Cup. Do Čech dorazil z Moskvy, kde si ho před ním užíval ruský kapitán týmu Washington Capitals Alexander Ovečkin.

Za zvuků bubnů Groove Army v čele s Tokhim a neutuchajícího aplausu přesně v poledne Michal Kempný dorazil s pohárem na ledovou plochu hodonínského stadionu. Plný radosti pronesl na pódiu: „Už mě z něj bolí ruce.“ Aby ne, vždyť se jedná o jednu z největších trofejí světa, kterou mohou hráči v plné kráse a lesku předvést svým fanouškům a příznivcům.

O tom, že Groove Army jsou na sportovních akcích jako doma, není pochyb. Umí navodit nepopsatelnou atmosféru. Sportovcům se zvýší adrenalin a fanoušci mají chuť skákat, tančit i jásat. Mimořádným akcím, jako byla ta v Hodoníně, dokáží bubeníci přidat na glancu a vyvolat ty správné sportovní emoce, které někdy vzbuzují dojem nástupu gladiátorů. Tak nějak to vnímá i Tokhi, lídr a zakladatel Groove Army, kterého oslovil tatínek Kempného. Padli mu prý do oka při pražském MS v hokeji.

O tom, že si Tokhi a Groove Army odnášejí z takových akcí skvělé zážitky, není pochyb. Sám Tokhi patří mezi velké fanoušky hokeje a bubnovat na zápasech nebo právě na uvítání takové trofeje jako je Stanley Cup je opravdovým bonusem. „Dostaneme se na místa, kde by chtěl být každý sportovní fanda, bubnujeme u toho a ještě nám lidi tleskají. Je to super,“ potvrzuje urostlý sympaťák.

Jeden z fanoušků na sociální síti popsal atmosféru na hokejovém zápase velmi výstižně: „Když hokejisté vyrazili z šaten na led mezi rozestavěnými bubeníky, měl jsem husí kůži snad úplně všude.“

Stanley Cup po celou dobu jeho putování za hráči vítězného týmu doprovází mimořádná početná eskorta.

Zdroj a foto: K. Fingralová/Tokhi & the Groove Army

Fotogalerie