Evropští novináři zkoumají inovace měnící tvář průmyslu v přední světové laboratoři elektrických vozidel
Skupina novinářů z 23 evropských zpravodajských agentur se vydala na dvoudenní exkurzi do zážitkového centra značky Yutong Bus (SHA:600066), výrobní základny vozidel využívajících nové zdroje energie a technického zkušebního centra - jedné z předních světových laboratoří zaměřených na zvyšování a hodnocení výkonu, bezpečnosti a technologických inovací autobusů. Díky této návštěvě se mediální delegace mohla zblízka seznámit se špičkovými inovacemi společnosti Yutong v oblasti elektrických vozidel, nejmodernějšími výrobními zařízeními, řešeními pro elektrická vozidla, autonomním řízením, technologií nabíjení či systémem správy elektrického vozového parku s možnostmi inteligentního dispečinku a parkování autobusů, který aktualizoval standardy pro sektor veřejné dopravy.

„Zveme pracovníky evropských médií a průmyslové partnery, aby se na vlastní oči seznámili s inovativními ekologickými řešeními pro dopravu od společnosti Yutong a zahájili tak diskusi o budoucnosti městské dopravy v době, kdy usilujeme o zavedení udržitelnější hromadné dopravy ve prospěch všech obyvatel Evropy," uvedl generální ředitel společnosti Yutong Europe Jack Li.

V průběhu předváděcí akce uspěla řešení e-mobility od společnosti Yutong v řadě testů za extrémních podmínek, které prokázaly jejich výjimečnou bezpečnost a stabilitu v mrazech dosahujících -30 °C, poté při rychle postupujícím požáru o teplotě 1300 °C a v hloubce 2 metrů pod vodou. Publikum tak mohlo obdivovat například:

První systém dusíkové ochrany od společnosti Yutong, který je navržen tak, aby zajistil ochranu akumulátoru pomocí dusíku. Třívrstvá protipožární ochrana zvyšuje schopnost baterie odolávat vnějšímu ohni a zabraňuje jeho šíření v prostředí o teplotě 1300 ℃ až po 2h, čímž podstatně snižuje pravděpodobnost požáru a výbuchu baterie v případě nehody.

K celosvětové pozici společnosti Yutong, jedničky v oblasti užitkových vozidel a řešení pro e-mobilitu, přispívá také technologické centrum pro vozidla využívající nové zdroje energie, které se může pochlubit investicí ve výši 1 miliardy jüanů a 4316 patenty. Díky prodeji více než 190.000 elektrických autobusů snížila společnost emise uhlíku o 16 milionů tun, což odpovídá výsadbě stromů na ploše 130.000 hektarů. Společnost Yutong vybavuje své flotily elektrických autobusů řadou špičkových světových technologií navržených pro výrazné zvýšení účinnosti, včetně regulátoru domény s karbidem křemíku, elektrické hnací nápravy nové generace a ultranízkoteplotního tepelného čerpadla, ve spojení s inteligentní cloudovou platformou, která uživatelům umožňuje řízení životního cyklu. Společnost Yutong trvale investuje více než 5 % svých ročních příjmů do výzkumu a vývoje a hodlá se trvale soustředit na dosažení průlomu v základních technologiích pro užitková vozidla využívající nové zdroje energie, čímž usnadňuje přechod dopravního sektoru k udržitelnosti.

Více informací na https://en.yutong.com/.