Columbia představuje KONOS kolekci obuvi s revoluční technologií konstrukce podrážky OMNI-MAX
Značka Columbia Sportswear je skutečným lídrem na poli inovací. S každou sezónou přichází s revoluční technologickou novinkou, která posouvá hranice pohodlí a maximálního zážitku z outdoorových aktivit a pobytu v přírodě, které se těší stále rostoucí oblibě. Umožňuje totiž ozdravný balanc v dnešním náročném životním tempu. Pro letošní jaro je touto novinkou kolekce „speed hiking“ obuvi Columbia KONOS, která je vybavena novou technologickou platformou OMNI-MAX kombinující jedinečnou trakci, stabilitu a tlumení pro nepřetržitý komfort chodidla a návrat energie při každém kroku i rychlý pohyb na měnícím se nerovném povrchu za sucha i mokra.

Speed hiking nebo také fast hiking je nový fenomén hýbající outdoorovým světem. Jedná se o nový způsob turistiky v dynamickém a intenzivním tempu, který je na pomezí pěší turistiky a lehkého trialového běhu. Přináší moderní zdravé, zábavné a zrychlené zdolávání klasických túr s celkově lehčí výbavou. Speed hiking umožňuje prozkoumat více přírodních krás za kratší čas, chodit, přerušovaně běhat a skákat po různých terénech. Základem je však správná výbava, ve které hraje prim obuv poskytující správnou rovnováhu mezi tlumením, stabilitou a trakcí.

A přesně tyto vlastnosti a mnohé další prvky poskytují boty Columbia Konos s vrstvenou konstrukcí  platformy Omni-Max. Bezešvý svršek ze síťoviny poskytuje prodyšnost a v závislosti na modelu voděodolnými technologiemi Columbia OutDry nebo Omni-Tech, zatímco Navic Fit Systém zaručí pohodlnou fixaci střední části chodila. Tvarovaná mezipodešev drží patu v optimální poloze, přičemž geometrie podešve kopírující nohu v přední a zadní části chodidla poskytuje odpružení a stabilitu. Robustní podešev nabízí výbornou trakci za mokra i za sucha.

Nová technologie Columbia Omni-Max vytváří unikátní strukturu platformy - podrážky kombinující:

  • VŠESTRANNÉ ODPRUŽENÍ

Technologie platformy poskytuje adaptivní lehké řešení tlumení v mezipodešvi s citlivou responzivní pěnou, která zajišťuje vysoké tlumení nárazů, návrat energie a pohodlí.

  • ZVÝŠENOU STABILITU

Podpora střední části chodidla je zajištěna strategicky umístěnými deflexními zónami s ohybovými drážkami v přední části chodidla a na patě pak s prohýbajícími se kopulemi, které absorbují náraz a spolupracují pro snížení napětí a zátěže chodidla. Poskytují zvýšenou flexibilitu na proměnlivých površích, ale zároveň zajišťují přirozenější pohyb chodidla.

  • ZVÝŠENOU TRAKCI

Pokročilá trakční podrážka Columbia je vyrobena ze speciálně vyvinutých směsí (Adapt Trax u verze Konos TRS a Omni-Grip u Konos XCEL) a dezénů, které zajišťují přilnavost v terénu za sucha i mokra.

Pojďme se podívat na klíčové styly jara 2024 postavené na platformě Omni-Max, které díky správné rovnováze mezi tlumením, pružností a odezvou poskytují lehkou trailovou všestrannost a umožňují větší volnost při turistice, běhu a prozkoumávání lehkých až technických trailů.

Columbia KONOS™ TRS OUTDRY je nejvyšším modelem kolekce. Sportovní síťovaný design svršku s bezešvou konstrukcí poskytuje v kombinaci s dokonalou voděodolnou prodyšnou technologií OUTDRY správnou úroveň pohodlí, odolnosti a ochrany nohy. Systém NAVIC FIT SYSTEM zajišťuje přirozenou fixaci středu chodidla a zvýšenou stabilitu. Lehká konstrukční mezipodešev TECHLITE+ poskytuje skvělé odpružení a kolébá patu pro optimální rovnováhu, zatímco odrazové kopule v patě a přední části chodidla snižují nárazy zátěže pro lepší pohodlí a odraz. Hluboké ohybové drážky v přední části chodidla nabízejí lepší pohyb umožňující efektivnější krok. A konečně patentovaná pryžová podrážka Columbia ADAPT TRAX se speciálně navrženým vzorkem poskytuje výjimečnou přilnavost a trakci
v terénu za sucha i mokra. Columbia KONOS™ TRS OUTDRY jsou k dispozici v dámské i pánské variantě a několika barevných provedení za 2999 Kč.

Model Columbia KONOS™ TRS nabízí stejnou úroveň výkonu v suchých letních dnech za 2499 Kč.

Columbia KONOS™ XCEL LOW je modelem hikové boty, která se rovněž vyznačuje bezešvým textilním svrškem se syntetickým krytem špičky pro větší ochranu lehkou podporu střední části chodidla. Použití mezipodešve TECHLITE™ se speciálně navrženou patou a střední částí chodidla napomáhá vytvoření stabilní platformy. Na rozdíl od verze TRS OutDry je tento styl vybaven naší patentovanou voděodolnou prodyšnou konstrukcí Omni-TECH™ a podrážka je vyrobena trakční pryže Columbia Omni-GRIP. Opět se nabízí v několika barevných variantách pánské i dámské verze za 2499 Kč.

Kolekci obuvi Columbia KONOS zakoupíte ve značkových prodejnách Columbia (OC Palladium - Praha 1, Letňany - Praha 9, OC Šantovka - Olomouc, OC Olympia - Brno), řetězcích Sportisimo a také v řadě dalších e-shopů jako například www.sportovna.cz, www.sportisimo.cz/columbia.cz, www.zoot.cz.

Fotogalerie