Nové komfortní chladničky od Miele jsou elegantní s mnoha funkcemi
Chladnička v kuchyni, mraznička ve sklepě – to už jsou vlastně dějiny. Dnešní  výběr je určený i pro náročné, zvláště v případě volně stojících přístrojů, které nabízejí více volnosti při plánování než spotřebiče určené pro předem definované prostory. Chladnička, mraznička, kombinovaný přístroj a možná i vinotéka od Miele splňují všechna přání, takže lze mluvit o řešení „vše v jednom“, protože nové modely lze kombinovat do jediné jednotky. Na veletrhu Eurocucina v Miláně německá rodinná firma poprvé představila kombinaci s vinotékou a navíc v ušlechtilé černé edici Blackboard.

Kdo má dostatek místa, může si dovolit vedle sebe postavit několik volně stojících spotřebičů. Elegantnější je nicméně kombinace Side-by-Side, kde jsou vhodné modely propojeny a jejich design působí naprosto harmonicky. Varianta „tři v jednom“, kterou Miele umožňuje s novými modely: vpravo prostorná lednička s velkou zónou čerstvosti „PerfectFresh Pro“ a nalevo kombinované zařízení sestávající z vinotéky a mrazničky. Sen z nerezu a skla. Nejen že jsou zabezpečeny každodenní potřeby, ale je postaráno například i o dostatek ledových kostek pro další party („IceMaker“ v mrazničce).

Kdo chce vyzdvihnout vizualitu, může si vybrat chladničku v edici „Blackboard“, na jejíž matný černý skleněný povrch lze psát křídou. A tak se z ní může stát rodinné komunikační centrum. V edici Blackboard lze k chladničce doplnit mrazničku v kombinaci s vinotékou – pro ty, kteří by chtěli mít ještě větší prostor pro poznámky, pozdravy nebo dětské kresby. Nebo jen pro ty, kteří vždy chtěli mít velkou černou ledničku.

Bez ohledu na volbu spotřebiče má sestava Side-by-Side celkovou šířku 124 centimetrů s výškou spotřebičů 185 centimetrů. To je dostatek místa pro jídlo, nápoje a víno, při zachování velmi kvalitního, elegantního vzhledu v kombinaci
s jednoduchým používáním a vysokou funkčností. Všechny spotřebiče jsou bez rukojeti a lze je snadno otevřít pomocí speciálního úchytu „Click2open“ na boku dvířek.

Podívejme se také na vnitřní vybavenost kombinace Side-by-Side. Všechny přístroje nabízejí XL interiér s výrazně větším prostorem a komfortem. Větší hloubka v chladicí části je dostatečná i pro objemné předměty, jako například pro pekáče. Hluková izolace se systémem „Silence“, tlumené zavírání dvířek „SoftClose“ a jasné LED osvětlení charakterizují všechna zařízení Side-by-Side současné generace K 20 000. Chladničky jsou také vybaveny exkluzivní funkcí FlexiLight, která umožňuje individuální umístění zdroje světla. Chladničky
a kombinované chladničky s mrazničkou dosahují nejlepší třídy energetické účinnosti A+++, kombinace vinotéky a mrazničky je zařazena do třídy A++.

Zdroj: Miele