Co svedlo dohromady Martina Písaříka a dakarskou závodnici Olgu Roučkovou?
Úspěšný mladý herec Martin Písařík se nadchl pro cestování na motorce. Má zatím najeto jen okolo 2000 km a cíl, který chce v nejbližších dnech pokořit, je Blízký východ. Nikterak snadný úkol. Na cestu se vydává s Igorem Brezovarem, který projel na své BMW 1100GS celý svět.

Martin si je vědom, že přípravu nemůže podcenit, ale i toho, že dobrá rada je nad zlato, a tak se v těchto dnech setkal s Olgou „Ollie“ Roučkovou, uznávanou rallye závodnicí na čtyřkolce.

Ollie se v loňském roce stala ministryní Evropy a s počátkem letošního roku přišel úspěch, o kterém většina světa může jen snít. Postavila se na start slavné rallye Dakar a nejtěžší etapový závod nejen dokončila, ale dokonce projela cílem na třetím místě v ženské kategorii.

Setkání rozhodně bylo o dobrých radách, které se netýkaly jen silných strojů a náročnosti terénu. Bylo také o sociálních sítích, o správném oblečení, ale i o tom, jak je důležité mít dostatečnou zásobu vody, protože dehydratace je skutečný a zákeřný nepřítel cestovatelů.

Jak tato cesta dopadne? Tak na to rozhodně nemusíte čekat až do 10. července, kdy se mají cestovatelé vrátit, sledujte jejich cestu průběžně na profilu Moto Cestou Necestou. Povzbuzujte je a buďte jim na blízku, protože jen tak se i vy můžete stát součástí velkého příběhu, který vás zavede až do míst, kde vládla válka, kde je čas neúprosný, kde navzdory všemu žijí lidé a vychovávají své děti…

Foto: Felix Pašek

Fotogalerie