Ocenění Česká kvalita – Osvědčeno pro stavbu získala střešní krytina SATJAM Rombo Metalic!
Prestižní nezávislé ocenění stavebních materiálů Česká kvalita – Osvědčeno pro stavbu opět putuje do Ostravy. Český výrobce plechových střešních krytin, společnost SATJAM rozšiřuje rodinu svých oceněných produktů o střešní krytinu SATJAM Rombo Metalic. „Pro získání tohoto osvědčení kvality musí výrobek splnit přísná kritéria a projít náročným certifikačním procesem. Posuzuje se jeho vhodnost pro použití ve stavbě podle stavebního zákona a dalších technických předpisů. Kvalita navíc musí být dodržována dlouhodobě. Vyhovět všem požadavkům tedy není lehké. Velmi si proto ceníme, že právě naše krytina tímto sítem prošla a je pro nás potvrzením našeho cíle, kterým je kvalitní střecha a spokojený zákazník,“ uvádí Ing. Petr Tureček, produktový manažer společnosti SATJAM, předního českého výrobce plechových střech.

Společnost SATJAM získala jako první český výrobce střešních krytin toto ocenění již v roce 2012. Aktuálně jsou jeho nositeli také krytiny SATJAM Rapid, SATJAM Roof, SATJAM Grande, SATJAM Trend, SATJAM Taurus Maxx a maloformátové krytiny SATJAM Bond Metalic a SATJAM Taurus Modul.

Plechová střešní krytina SATJAM Rombo Metalic je konstruovaná jako kusová taška ve tvaru čtverce kladeného na koso. Představuje moderní alternativu k tradičním eternitovým šablonám, díky srovnatelné hmotnosti navíc krytina oproti původní vláknocementové střeše krov nijak nepřitíží. Pro její výrobu se používá žárově zinkovaný ocelový plech nebo plech ze slitiny hliníku. Krytina proto má vyšší pevnost, odolnost proti mechanickému poškození i povětrnostním vlivům a také delší životnost. „Svým zpracováním vychází ze svého předchůdce, krytiny SATJAM Rombo Premium, z níž zachovává původní čtvercový tvar o délce strany 345 milimetrů. Vylepšení doznal ale systém uchycení, a to díky závěsnému očku ve vrcholu krytiny,“ vysvětluje Ing. Petr Tureček ze SATJAMu. Pokládka krytiny na bednění se tak obejde bez jindy nezbytných příponek, které slouží k ukotvení krytiny k podkladu. Vlastní realizace střechy je tím výrazně urychlena.

Ocenění Osvědčeno pro stavbu je certifikace potvrzující, že příslušný stavební výrobek splňuje vlastnosti a kritéria nezbytné pro zajištění výsledné kvality stavby. Je zárukou, že výrobek splňuje české předpisy pro výstavbu a je vhodný pro zabudování do stavby na území ČR. Jeho udělování probíhá v rámci národního programu Česká kvalita, jehož cílem je vytvořit jednotný systém nezávislých značek kvality, zlepšit informovanost spotřebitelů o nabídce kvalitních výrobků nebo služeb a pomoci českým firmám budovat vlastní obchodní značky.

Více na www.satjam.cz.