Alice Bendová dopřála svému vozu správnou péči. Jak jste na tom vy, pánové?
Oblíbená herečka a moderátorka Alice Bendové musí být neustále mobilní, tak jako každá matka školou povinných dítek, která  má časově náročnou práci k tomu. O svůj vůz se tedy stará příkladně, aby ji nevypekl. Odpovědně chová i k životnímu prostředí. Rozhodla se proto, že nechá vyměnit filtr pevných částic u dieselového motoru svého vozu, ale nepříjemně ji zaskočila cena, která se pohybuje v řádu několika desítek tisíc korun. Odpovědnost však zvítězila, tak pátrala dále a udělala dobře.

„Když jsem se dozvěděla, že existuje servis v pražské Michli, kde ho na počkání vyčistí za pár tisícovek, jela jsem hned sem,“ svěřila se herečka, která používá auto téměř denně. Na místě se dozvěděla, že vozy, které jezdí především na krátké vzdálenosti, nebo mají závadu na motoru, například  na turbodmychadlu či EGR ventilu, bývají nejčastějšími zákazníky servisu. „Auta, o která se staráme, mají naježděno většinou kolem 140 – 180 tisíci kilometrů. My jim u nás ale na počkání, ekologicky a kvalitně DPF filtr jakékoliv značky a velikosti vyčistíme,“ potvrdil majitel servisu Daniel Černý.   

Dnes už ví i Alice Bendová, co znamená zkratka DPF.  Pohotově by vám odpověděla, že se jedná o čištění filtrů pevných částic, které pomáhá odfiltrovat pevné nečistoty ve spalinách dieselových aut. Díky nové zahraniční technologii zakoupené společností Met Trade s.r.o. se lze chovat odpovědně k ovzduší i přírodě. Ve specializovaném servisním centru na Praze 4, Michelské 3, nabízí svým zákazníkům vyčištění DPF filtru na počkání. Cena včetně demontáže/montáže, diagnostiky vozu a záruky na 100.000 km  je 7.300kč + DPH. Mějte i vy dobrý pocit z toho, že nadměrně neznečišťujete ovzduší a přírodu nebezpečnými karcinogeny.

Co říci závěrem? Snad jen to, že pokud zanedbáte DPF filtrů, váš vůz začne postupně ztrácet výkon a nebude mít tah. Teď už naštěstí víte, jak takový stav vyřešit, když začne svítit kontrolka DPF a vozidlo se přepne do nouzového režimu.

Více informací naleznete na: www.DPF.cz 

 

Fotogalerie