Prague Bike Fest - zážitková akce pod širým nebem rozpohybuje milovníky bicyklů a adrenalinu!
Zbrusu nový koncept Prague Bike Fest je akce určená široké veřejnosti a zejména milovníkům cyklistiky. Protože právě tento sport se těší v České republice velké oblibě, zavítá s jednodenním zážitkovým festivalem také do pražského areálu Výstaviště na Bruselskou cestu u Maroldova panorámatu, a to v sobotu 22.4. 2023 od 10.00 do 20.00 hodin. Festival nabídne celodenní program a zážitky pro aktivní rodiny s dětmi, bikery i hobby cyklisty.

Akce je určena zejména pro fanoušky cyklistiky, přijít načerpat atmosféru však může každý, kdo se rád třeba jen podívá na adrenalinové skoky nebo biketrialovou show Vaška Koláře. Hlavní programová část bude naplněna cyklo zážitky, testováním nových kol, servisem pro kola návštěvníků, vyjížďkami a soutěžemi v rámci areálu Výstaviště i na přilehlých cyklotrasách. Chybět nebude relax zóna, dětské skills centrum nebo food zóna s pestrou nabídkou jídla pro masaře i vegetariány. Hlavním partnerem festivalu se stala společnost Sazka, jeden z největších podporovatelů cyklistiky v Česku.

Den plný aktivní zábavy, zážitků i pokoukání

Svým zaměřením a pestrostí ojedinělá akce v Čechách má za cíl přilákat jak cyklisty a všechny akční cyklo hrdiny, tak kohokoli, kdo se rád podívá na adrenalinovou show, posedí v parku v příjemné společnosti rodiny či přátel, seznámí se s novinkami na trhu kol či elektrokol, zajde si na přednášku o sportu, cyklistice a pohybu, nebo si dá něco dobrého. Ideálním dopravním prostředkem na akci je samozřejmě kolo, které budou moci návštěvníci zanechat v bezpečně střeženém bike depu.

„Cyklistika je jeden z nejoblíbenějších sportů u nás, ať už se jedná o způsob využití volného času, nebo jako variantu městského dopravního prostředku. V areálu Výstaviště je dostatek prostoru pro prezentaci nejnovějších kol či elektrokol, exhibice, soutěže, bike show i přednášky, a proto zde můžeme pořádat jeden z největších festivalů cyklistiky, který je určen pro širokou cílovou skupinu od prcků, co sotva odložili balanční kolečka, přes kluky a holky milující adrenalin, akční rodiny s dětmi, až po zkušené ridery,“ komentuje akci Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha, a.s.

Za konceptem stojí nejen Výstaviště Praha, a.s., ale také agentura MVP events s.r.o. Odbornými znalostmi z oblasti cyklistiky pak přispěli zástupci Ski a Bike Centrum Radotín, hlavním partnerem festivalu se stala zábavní společnost Sazka.

„Cyklistice se věnuje v České republice okolo tří milionu lidí. Z našeho pohledu nám přišlo zvláštní, že tu již dávno neprobíhají cyklistické festivaly, které jsou tak oblíbené v zahraničí. Akce pro celou rodinu, kde jde o kombinaci zážitků, cyklistických exhibicí, možnost vyzkoušet si různé modely kol, podívat se na cyklistické novinky a popovídat si s dalšími cyklisty, zde má určitě svůj prostor. Měli jsme proto radost, že právě s takovým konceptem MVP events a Výstaviště Praha přišlo za námi a rádi s celou akcí pomůžeme a zapojíme se do ní," doplňuje Lukáš Princ ze Ski a Bike Centra Radotín.

„Jsme u zrodu něčeho, co má velký potenciál stát se v následujících letech tradičním svátkem všech milovníků kol. Sazka je velkým podporovatelem české cyklistiky, stojíme za největším silničním závodem v ČR Sazka Tour, ale chceme se více zaměřit i na amatérské cyklisty, rodiny s dětmi a další disciplíny cyklistiky. Rádi bychom proto tímto pozvali nejen všechny milovníky kol, ale i širokou veřejnost na první ročník Prague Bike Festu. Věříme, že to bude stát za to,“ uvedl Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů a udržitelnosti společnosti Sazka.

Na co se můžete těšit? 

  • Expozice širokého spektra cyklistických značek, novinek a doplňků.
  • Prezentace prémiových i úzkoprofilových cyklo novinek z Čech i zahraničí.
  • Zapůjčení a testování kol všech kategorií a elektrokol.
  • Moderovanou biketrialovou show Vaška Koláře spolu s celodenním workshopem s možností zapůjčení trialových kol. Workshop proběhne pod vedením Vaška Koláře a Honzy Sladkého.
  • Flatland workshop a show Martina Dražila.
  • Slopestyle show s pětimetrovou rozjezdovou věží a jezdci Teodorem Kováčem, Jakubem Venclem, Ondrou Šlézem, Tomášem Zejdou a Danem Milerem.
  • V areálu Výstaviště vznikne Bike park i MTB okruh a silniční okruh, které budou k využití i pro návštěvníky.
  • Ski a Bike Centrum Radotín nabídne dětské skill centrum, kde vedle dětských kol a dráhy na jejich vyzkoušení budou pro děti k dispozici zkušení lektoři cyklistiky.
  • ….a spoustu dalšího programu, který postupně odhalíme….

Součástí festivalu bude expozice řady novinek pro klasické cyklisty i příznivce elektrokol, v Křižíkově pavilonu proběhnou přednášky na témata jako ‚Jak se fotí světový MTB pohár‘, ‚Red Bull Rampage‘, beseda cyklistika jako ekologický dopravní prostředek i proč je dobré se věnovat sportu a benefity cyklistiky pro lidský organismus. Samozřejmě zde bude dostatek občerstvení s pestrou nabídkou jídla i pití a odpočinkové zóny pro všechny návštěvníky.

Fakta k akci:

Kdy: 22.4. 2023

V kolik: od 10.00 do 20.00 hodin

Kde: Bruselská cesta a Open air (vchod ze Stromovky u Maroldova panorámatu)

Vstupné: 70-380 Kč

Vstupenky na Goout.net:https://goout.net/en/prague-bike-fest-2023/szdqrfv/

www.navystavisti.cz

www.mvp.cz

www.kola-radotin.cz