Herec Zdeněk Žák se v roli poradce se osvědčil
Zkušený herec Zdeněk Žák na premiéru komedie Presidenti do Divadla ve Strašnicích s lehkou obměnou svého image. Rozhodně je jisté, že omládl. V komedii hraje poradce premiéra a je to prý docela „hajzlík“.

„Je jaro, už jsem si říkal, že změním vizáž. Čím starší, tím kratší vlasy a možná vypadám mladší,“ usmíval se Zdeněk Žák, který ve hře Presidenti hraje po boku Michaely Dolinové, Petra Vondráčka, Šárky Vaňkové a Radomíra Švece, poradce premiéra a musel se naučit kvanta textu. „Presidenti jsou konverzačka, hodně textu a narážek. Hraji celý život a mozek je vytrénovaný. Televizním filmové a rozhlasové role hned vyhodím z hlavy, ale divadelní role si pamatuji. V Divadle Bez zábradlí hrajeme jednu hru už 26 let. Zapamatovat si text mi problémy nedělá, ale ono to určitě jednou přijde," míní herec.

S komedií Presidenti se Divadlo Adverte v čele s Alenou Šebkovou rozjede po republice a na to je Zdeněk Žák zvyklý.„Sbalím svačinu a jedu. A když se jede na víc dní, sbalím si víc svačin a trenýrek a jedu,“ smál se Zdeněk Žák, kterého v hledišti podporovala dcera Zuzana.

Fotogalerie