Společnost BEDNAR FMT přivezla historicky první medaili z Agritechniky!
Rodinná firma BEDNAR FMT je tuzemským klenotem mezi výrobci českých zemědělských strojů. Potvrdila to stříbrnou medailí, kterou získala na hannoverském veletrhu Agritechnika. Bednářovi jsou prvními Čechy, kteří takové ocenění získali.

Ocenění získala za speciální kameru Culti-Cam, která dovede poznat, plevel například na základě barvy listů, který následně dokáže stroj mechanicky zlikvidovat.

Kamera Culti-Cam je produkt firmy CLAAS a společnost BEDNAR FMT ji testovala na svých meziřádkových kypřičích Row-Master. Toto velice sofistikované zařízení, je schopné navádět stroje, tak aby pracovaly v určitém přesně vytyčeném prostoru. Primárně se sice využívá k plečkování cukrové řepy, ale je možné ji použít pro všechny řádkové kultury. Za zmínku ještě stojí, že nová kamera umožňuje snímání 3D a má proti původní generaci lepší rozlišení barev a nebude chybět ani na brněnském veletrhu TECHARGO.

BEDNAR FMT  najdete na stánku 6 v pavilonu P, kde se můžete blíže seznámit s novinkami a mi strojů BEDNAR. „Budeme v Brně mít průřez celým naším porfoliem, v čele s námi vyvíjenou metodou Terrastrip,“ potvrdil Jan Bednář, obchodní ředitel firmy rodinné společnosti. Co tedy můžete vidět?  Kompletní technologickou linku pro zpracování půdy, stroje na posklizňový managment, meziřádkovou kultivaci, setí a hnojení. Nebudou chybět ani hlavní novinky představené v listopadu loňského roku na mezinárodní výstavě AGRITECHNICA v německém Hannoveru

V loňském roce společnost dosáhla velmi dobrých prodejních výsledků na domácím trhu, v Rumunsku, v Rusku, Austrálii a na Ukrajině. Dodala stroje na 38 trhů, nově do Švýcarska, Kanady a Číny.