Lukáš Langmajer se učil v Brně plést vánočky a šlo mu to!
Vánoce jsou sice ještě daleko, ale v Brně na gastro veletrzích Salima se pletly vánočky. K válu se postavil herec, moderátor a automobilový závodník Lukáš Langmajer. Po jeho boku stála modelka Vlaďka Erbová a mezi fanoušky na jeho výkony dohlížela manželka.
Pro Erbovou to byla velká premiéra: „Když jsem žila v Praze, tak jsem vánočky hodně dostávala. Po přestěhování do Brna jsem si řekla, že bych to měla vyzkoušet také, jenže nebyl čas. Takže to dnes dělám poprvé,“ svěřila se Erbová. Sladké pečivo ale rozhodně nepletla naposledy. „Letos na Vánoce snad budu stíhat a příbuzným ji upeču já,“ věří.
Langmajer naopak zkušenosti s pletením Vánočky měl. „Dělal jsem ji jednou a dopadlo to katastrofálně,“ uvedl. Pod vedením odborných komisařů ze soutěže Pekař roku, která se na výstavišti právě koná, si ale osvojil techniku a sladké pečivo upletl dokonce z devíti pramenů. „Odborníci mě za ni i pochválili,“ měl radost. 
K pečení přitom málem nedošlo. Erbová totiž Langmajera původně pozvala do Brna na zápas hokejové Komety, ve které hraje její přítel. „Když jsem byl ale naposledy na utkání, poplivali mi fanoušci Plzně zezadu bundu," svěřil se s traumatickým zážitkem herec. Proto raději zvolil bezpečnější činnost, která ho velice bavila. Možná se tak příštího ročníku soutěže Pekař roku zúčastní jako soutěžící.

Foto: archiv BVV

Fotogalerie