Netradiční spoření do Karaby vás dovede k pohádkovému pokladu!
Mezinárodní den dětí byl skvělou příležitostí pokřtít unikátní kolekci pohádkových zlatých a stříbrných dvojdukátů.  V pražském hotelu Alchymist se této mimořádné události zúčastnila řada známých tváří z oblíbené české filmové pohádky Tajemství staré bambitky 2. Zúčastnil se například autor hudby k filmu Václav Noid Bárta, který si v pohádce také zahrál. Na křest dorazil se svou manželkou Eliškou, prostřední dcerkou Eliškou a nejmenší Aničkou.

Chcete spořit trochu netradičně? Ano? Pak spořte do Karaby! Zajímavý projekt nám přiblížil Michal Spurný z TrustWorthy Investment, přední obchodník s drahými kovy v Česku. „Dukát je pohádkové platidlo, které stejně jako naše spoření tvoří skutečný poklad pro každého, kdo jej vlastní.“ Na přední straně jsou vyraženy podobizny hlavních hrdinů z pohádky Tajemství staré bambitky 2: Tomáše Kluse, Ondřeje Vetchého, Jiřího Lábuse, Kamily Jankovičové, Veroniky Khek Kubařové, Miroslava Vladyky a Valentýnky Bečkové. „Lidé si můžou pořídit jen jednu minci nebo si koupit celou sadu. Dvojdukáty vyražené v jedné z nejstarších mincoven na světě ve slovenské Kremnici mají navíc i sběratelskou hodnotu: podobné kolekce se na trhu objevují jen výjimečně,“ vysvětluje Spurný.

Spoření do Karaby nejen pro děti

„Zlatý či stříbrný dukát darovaný novorozenci do kolébky kdysi představoval symbol, který měl dítěti v budoucnosti přinést štěstí a hojnost. V dnešní inflační době je ale taková mince i zajímavou investicí. A její přínos oceníme v budoucnu jak my, tak především naše děti,“ zdůrazňuje Spurný. Nejen v pohádkách, ale i ve skutečném světě totiž lidé stále touží zlato vlastnit. A poptávka po něm roste zejména v nejistých dobách.

Podle Spurného je to tím, že zlato neztrácí svou hodnotu za žádných okolností. „Drahé kovy představují jinou formu peněz.  Když roste inflace, ztenčují se úspory těch, kteří mají hotovost pod polštářem nebo se jejich finanční prostředky devalvují na bankovním účtu. Zlato působí jako pojistka. To už věděli i naši předci,“ dodává Michal Spurný.

I proto vzniklo zlaté a stříbrné spoření do Karaby. Rodiče či prarodiče v něm mohou prostřednictvím online investic do mincí z drahých kovů spořit pro své děti.  „Ve zlatém spoření jde o ukládání peněz do zlaté investiční mince o váze jedné unce. Pokud rodič vybere stříbrné spoření do Karaby, bude ukládat finance do stříbrné investiční mince o stejné váze. Každý mi dá jistě za pravdu, že dítě za pár let ocení spíš takto nastřádaný „poklad“,  než inflací znehodnocenou hotovost,“ je přesvědčen Spurný.

Spoření do Karaby se děje prostřednictvím pravidelných měsíčních plateb. „Spořit chceme umožnit co nejvíce lidem, takže částky nemusí být nijak vysoké. V online systému pak každý uvidí, jak mu zlato či stříbro přibývá. Karaba je zkrátka ochranou proti inflaci a zajištěním do budoucna,“ vysvětluje Spurný.

Představení nového spoření spolu s promítáním pohádky pro děti se v hotelu Alchymist zopakuje ještě koncem srpna před začátkem školního roku. Děti se opět můžou těšit na film Tajemství staré bambitky 2 a na atrakce s pohádkou spojené.

www.twicz.cz

Fotogalerie