Přehlídka: CALVIN KLEIN 205W39NYC
Podzimní kolekce 2018 značky CALVIN KLEIN 205W39NYC s titulem LANDSCAPES (KRAJINA), byla předvedena v epickém a imaginárním prostředí, které zároveň připomíná filmové natáčecí studio. Jevištní pozadí vychází z nedávné historie značky CALVIN KLEIN, ale v jiné podobě: zlomky instalací Sterling Rubyho pro značku se objevily spolu s fragmenty stodol z devatenáctého století, které byly zachyceny v letošní jarní kolekci CALVIN KLEIN 205W39NYC. Na stěnách stodol jsou umístěny reprodukce děl Andyho Warhola, použité ve stejné kolekci, v bilboardové velikosti. Kromě nich se ze stěn vynořují trubky vzduchového potrubí evokující cizorodý dotek vědeckého nebo laboratorního prostředí. Na podlaze jsou velké hromady popcornu, které z dálky připomínají sníh.

Tato kolekce a místo konání je ukázkou probíhající více úrovňové spolupráci mezi společností CALVIN KLEIN a Nadací vizuálního umění Andyho Warhola. Postavičky Kojota a Pštrosa ze série komedií Looney Tunes společnosti Warner Bros, které byly původně promítány jako krátké filmy v kinech od roku 1949, jsou zobrazeny na některých částech oděvů. Posledně jmenované připomínají nevinnost dětství, nejdůležitější myšlenku American Youth, a mohou být rovněž chápány jako podobenství splnění amerického snu.

„Tato kolekce je vývojem mé ideje značky CALVIN KLEIN, pohledu na americkou společnost, ale je nyní širší a univerzálnější. Je to alegorie setkávání starého a nového světa, související s objevením Ameriky, se závody o dobytí vesmíru v šedesátých letech a jednadvacátým stoletím informací. Odráží představy o demokracii, neexistuje kulturní hierarchie: různé směsice osvobozují oblékání a odkazy od jejich významu, od jejich vlastních příběhů a skládají je dohromady, aby bylo objeveno něco jiného - jiný sen. Více než cokoli jiného, je tato kolekce o svobodě. Pojmu, který je definicí Ameriky a značky CALVIN KLEIN.” - Raf Simons, 13. února 2018.

Simons představil svou letošní podzimní kolekci publiku ve kterém byli významní hosté, jako například Nicole Kidman, Lupita Nyong’o, Isabelle Huppert, Margot Robbie, Millie Bobby Brown, A Rocky, Laura Dern, Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Letitia Wright, Sebastian Stan, Bill Skarsg?rd, Lucas Hedges, Judith Light, Kyle MacLachlan, James Murphy, Sandy Brant, Cindy Sherman, Kelela, Dev Hynes, Christina Ricci, Harris Dickinson, Ashton Sanders, Alex Hibbert, Rowan Blanchard, Amandla Stenberg, Anya Taylor Joy, Rachel Brosnahan, Alfie Allen, Bernard Sumner, Dane DeHaan, Paris Jackson, Maya Hawke, Jack Kilmer, Julia Garner, Sergei Polunin, Annabelle Sciorra, Valeria Bilello, Natasha Dupeyrón, Cindy Crawford, Rande Gerber, Karlie Kloss, Carolyn Murphy, Helena Christensen, Winnie Harlow, Jelly Lin, Jessica Jung, Camila Coelho, Helena Bordon, Brian Anderson, Helena Hauff, Richie Hawtin, a Clara3000, kromě dalších.

V první řadě kolekci obdivují Magnus Berger, Kristina O\\'Neill, Sebastian Stan, Margot Robbie, Nicole Kidman, Laura Dern, Kyle MacLachlan, Ellery Walker Harper, Jean-Georges d\\'Orazio

PRÁVA NA UMĚLECKÁ DÍLA:

Umělecká díla Andyho Warhola zachycená na oblečení ©/®/TM The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts, Inc.;

Looney Tunes a všechny související postavičky a objekty © & TM Warner Bros. Entertainment Inc.

AUTOR FOTOGRAFIÍ - PORTRÉTY CELEBRIT + PRVNÍ ŘADA: © 2018 BFA.com

DALŠÍ FOTOGRAFIE JSOU K DISPOZICI NA ADRESE www.BFA.com

Zdroj: Calvin Klein, Inc.

Fotogalerie