Talentovaný bubeník Tokhi odstartoval cestu ke hvězdám na pražském koncertě Mandrage
Mladý a úspěšný perkusionista Tokhi je mezi muzikanty pojem. Jeho projekty se těší velkému zájmu i oblibě napříč celou Českou republikou. V posledních dnech opět zaznamenal jeden ze svých úspěchů s projektem Tokhi & the Groov Army, který přináší nezapomenutelnou bubenickou show, která vyvolává přímo emocionální smršť. A právě tato show byla součástí zahájení turné oblíbené skupiny Mandrage v pražském Fóru Karlín!

Celkem pět bubeníků včetně Tokhiho doprovodilo Mandrage ve čtyřech písních, mezi kterými nechyběla ani hitovka Motýli. A jak vlastně spolupráce vznikla? „S Mandrage se známe delší dobu, respektive s bubeníkem Matesem Vondrou, který mi zavolal, že by nějakým způsobem rád ozvláštnil pražský koncert,“ vysvětlil Tokhi.

Tokhi & the Groove Army se naučili čtyři písně, jednou si zahráli s bubeníkem Matyášem a jelo se na koncert. Na zvukové zkoušce před koncertem zjistili, že vše ladí jak má a koncert mohl začít. „Byl to parádní zážitek. Mandrage společné hraní nadchlo stejně jako nás a řekli jsme si, že spolupráci zase při nějaké pražské show zopakujeme,“ popsal pocity úspěšný bubeník. A kdo ví, třeba se spolu s jeho partou stanou nedílnou součástí příštího turné Mandrage.

Tokhi není ve světě showbyznysu žádným nováčkem. Hrál po boku Karla Gotta, Ilony Csákové, UDG, Laury a její tygři, Ondřeje Rumla a mnohých dalších. Se svým bubenickým uměním procestoval velkou část Evropy. Úzce spolupracuje také s Yemim A.D. na přípravě show. Každoročně je Tokhi & the Groove Army součástí velké charitativní taneční show dětí z dětských domovů, který pořádá Nadační fond Hanky Kynychové. I zde Tokhi doprovází celou řadu známých zpěváků. Na posledním ročníku doprovodil například Marka Ztraceného.

Bubenická show Tokhi & the Groove Army je originální projekt, který vychází z principů brazilské samby, ale v několika aspektech ji přesahuje. Skupina bubeníků používá nástroje typické pro slunnou Brazílii. Mimo klasických rytmů pro tzv. Samba baterria hrají Groove Army i moderní beaty, inspirované například hip hopem, r´n´b, případně groovy a rytmy původem ze všech koutů světa. Díky pestrému rozsahu rytmů dokáže Groove Army spojit fanoušky různých hudebních stylů. Je to silná show, která diváky naprosto strhne ke spontánním reakcím, pobaví a dodá energii.

V současné době Tokhi připravuje koncertní verzi svojí vlastní show a vydání první desky, takže se rozhodně máme na co těšit.

-KF/red-

Fotogalerie