V Ústí nad Labem jako ve Vegas!




Centropol ples severočeských patriotů v Ústí nad Labem měl jasný scénář s názvem „pařba ve Vegas“. Hosté tak mohli zažít mimořádnou atmosféru města, které je proslulé neony a svým nočním životem, aniž by museli cestovat přes oceán. Hemžilo se to tam překrásnými večerní mi róbami na krásných dámách a muži ve slušivých smokinzích. Všude panovala výborná nálada a není divu, organizátoři si dali opravdu záležet.

Zpěvák Ondřej Ruml pochází z Jablonce nad Nisou, takže jeho účast je rozhodně na místě: „Sám se považuji za severočeského patriota. Mám rád hory, sníh, mlhu, mrholení a všechny tyhle speciality severních Čech.“

Atmosféru jako v Las Vegas, pravou ruletu, Black Jack nebo kostky mohli přítomní zakusit a zahrát si v sále Casino Mirage. „Já Vegas říkám Disney park pro dospělé, byl jsem tam asi čtyřikrát. Jsou tam skvělá show, koncerty hvězd a je tam opravdu spousta zábavy. Nicméně nejsem žádný hráč. Když už karty, tak ty radši vykládám,“ prozradil překvapivě, ale s úsměvem Michal David. To Jakub Kohák město zábavy zatím ještě nenavštívil, tak si alespoň tady zkusil, jaké to může být. „Moje dojmy z Centropol plesu patriotů v Ústí jsou vskutku vynikající. Všem bych vřele doporučoval podobnou atmosféru zažít,“ dodal známý bavič.

Felix Slováček prozradil, jak dlouho navštěvuje plesy, je to neuvěřitelné, ale je to více než padesát let: „Hraji od roku 1963 a každou sezonu je to vždy několik plesů. Určitě překračuji tisícovku plesů jako účinkující a další tisícovku jsem absolvoval v roli hosta,“ nechal se slyšet muzikant, který dorazil se svou přítelkyní Lucií Gelemovou. 

Kromě Ondřeje Rumla a Felixe Slováčka na hlavním pódiu zazpívali také Helena Vondráčková, Olga Lounová, Michal Hrůza nebo Michal David a nechyběla zde ani velkolepá taneční show. Král diskoték na sebe prozradil, že když už se na nějaký ples jednou za čas vydá jako host, určitě ho nepotkáte na tanečním parketu. „Já vůbec nejsem zdatný tanečník. Líbí se mi, když někdo umí tančit, ale to bohužel není můj případ. Takže dávám přednost hlavnímu pódiu coby zpěvák.“ A jaká jeho písnička nikdy nesmí chybět? „Asi NONSTOP, to je vždycky ten největší trhák,“ přiznal.

Velký rozruch a úžas vyvolala svým zpěvem také mladá zpěvačka Martina Bárta, která přijela na ples rovnou z Berlína, kde momentálně žije a zpívá.  Před nedávnem rozplakala svým skvělým zpěvem a ztvárněním písně Lady Gaga porotu německé Superstar. Severočeské patrioty potěšila swingovými skladbami i duety s F. Slováčkem jr. Jeho otec o ní prohlásil, že jí předpovídá světovou kariéru. V roce 2017 také reprezentovala Českou republiku v celosvětové soutěži Eurovison Song Contest.

Tři sály s rozmanitým programem, velké foyer a další tematicky upravené prostory umožnily střídat podle chuti zábavu s chvílemi, kdy si hosté mohli nerušeně popovídat s přáteli u sklenky oblíbeného nápoje. O skvělou náladu se mimo jiné postaral i malý tygřík po boku Jakuba Koháka, který celou akci moderoval svébytným způsobem. „Na plese by samozřejmě neměla chybět povznášející až jakoby šlechtická atmosféra, o to jsem se snažil především.“ Z pódia se však nebál vrhnout ani na taneční parket. „Pokud je možnost, kvalitní hudba a kvalitní protějšek, tak jako dámy tady, tak tančím velmi rád. Jsem samozřejmě vynikající tanečník,“ ocenil své taneční umění.

Během osmi let se stal Centropol ples severočeských patriotů největší a nejočekávanější událostí plesové sezóny na severu Čech. Každoročně je tento ples akcí, která se snaží pomoct těm, kteří sami nemohou. Letos se pomáhalo malé Leonce, která se předčasně narodila drogově závislé matce a bohužel trpí dětskou mozkovou obrnou.

FOTO: Centropol Ples Patriotů

Fotogalerie