Petra Kvitová úspěšně promlouvá do pořadí světového tenisu!
Je až neuvěřitelné jak Petra Kvitová po vážném zranění ruky, které utrpěla před třinácti měsíci při přepadení, opět promlouvá do světového žebříčku ženského tenisu. Již v loňském roce zaznamenala celou řadu dílčích úspěchů, ale nyní zaznamenává několikáté vítězství v řadě. Je opět ve skvělé formě. Ve finále turnaje v Petrohradu smetla francouzskou obhájkyni Kristinu Mladenovicovou a slaví 21. titul na okruhu WTA. Z turnajového prvenství se sice radovala už loni v červnu v Birminghamu, kde startovala teprve podruhé po vynucené zdravotní pauze, ale nyní se zdá, že už je ve výtečné formě.

Kariéra Petry Kvitové se začala rozvíjet snad už od narození, tenisu totiž propadla celá rodina, rodiče i dva starší bratři. Otec působí jako tenisový trenér 3. třídy a od čtyř let trénoval i Petru. Významnější úspěchy jsou spojné s rokem 2006, kdy mladý tenisový zázrak zvítězila ve dvouhře i ve čtyřhře na Pardubické juniorce. V témže roce odehrála na ženském okruhu ITF svůj první zápas a v anketě Zlatý kanár zvítězila v kategorii „talent roku“.

V říjnu roku 2014 byla šťastně zamilovaná a tweetem sdělila, že je ve vztahu s hokejistou Radkem Meidlem a před listopadovým finále Fed Cupu 2015 se pár zasnoubil. Po půl roce Kvitová však oznámila, že došlo nejen ke zrušení zásnub, ale i k rozchodu.

Drsný zásah do její kariéry přišel 20. prosince 2016, kdy byla v ranních hodinách ve svém bytě v Prostějově přepadena a vážně zraněna neznámým pachatelem. Ještě ten den musela podstoupit operaci v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. Téměř po čtyři hodiny se lékaři snažili napravit vše, co útočník Petře způsobil nožem na levé ruce, ve které drží raketu.

O tom, že je tenistka skutečným příkladem toho, že pro úspěch je podstatná vůle, disciplína a optimismus svědčí i to, že její kariéru ztěžuje navíc ještě astma.

Petra Kvitová: „Vždy jsem končila svou sezónu s úsměvem, ať se dělo cokoliv.“

Foto: si.robi – Kvitova US16 (31), CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52043859

-lz/red-