Petr Horák: Přes den v businessu, v noci v léčebných energiích
Zkušený manažer Petr Horák (45) svým životním příběhem prokazuje skutečnost, že pozitivní nastavení mysli, houževnatost a změna postojů přináší překvapivé výsledky. I přes nepříznivý osud v soukromém životě, se téměř každý z nás může vypracovat do oblasti špičkových manažerů a do pozice samostatného obchodního hráče. Vše začalo v době, kdy se v jeho nejbližší rodině objevila závažná nemoc, kdy byl ze dne na den nucen opustit své povolání ve vrcholové pozici v byznysu a začít se intenzivně starat o své nejbližší. Vařit, prát a žehlit, prostě se postarat o vše kolem rodiny. K tomu pracovat a udržovat rodinnou atmosféru.

Nemoc blízkého člověka mi darovala můj vlastní život.“

Změna byla zásadní natolik, že starost o nemocnou manželku a chod domácnosti se třemi dětmi byla přednější. Vnitřní uvědomění a touha vidět to lepší, ho udržely při síle, a díky svým mentálním schopnostem a vnitřnímu klidu, pomáhá nejen své rodině, ale i ostatním. Ať ve firmách při zlepšování obchodních výsledků, koučinkem a aktivací týmů nebo osobními konzultacemi, ve kterých se zaměřuje na osobní růst a vědomé konání člověka s velkou pomocí svého daru, léčebných energií a biotroniky. Vše, co dělá, popisuje jako Život v energii, způsob životní cesty.

Inspirátor obchodních týmů i starostlivý otec

Dopad nemoci manželky na další rodinný život ho na čas zcela pracovně paralyzoval. Naučil se využít to, co mu život právě dal, a přenést se do pomyslného tady a teď. Dodnes využívá celých 24 hodin, tak aby vše v rodině obstaral a mohl vykonávat i firemní a obchodní činnost vlastních zakázek. Odpoledne a večer přeskakuje do pozice táty, manžela a také do energetického působení. Jak říká, nabíjí ho půst, dýchání, radost dětí a spánek ve volných chvílích. Tato nová životní zkušenost ho stále posouvá, komunikuje více s lidmi, věnuje se nacházení řešení klíčových situací v životě lidí a jejich využití pro nový start do života. Naučil se žít jinak, bez vizitky a funkce, naučil se těšit se z maličkostí a vidět svět za oponou vnějšího oka. 

Petr Horák se i tak nadále věnuje firemnímu světu jako inspirátor firemních týmů a při tvorbě firemních strategií. Působí i jako osobní průvodce životními změnami lidí i firem.

Profesní cesta

Petr Horák odstartoval svoji pracovní kariéru v nákupním oddělení firmy, propracoval se do vedení a zaujal pozici CEO. Poté následovalo mnoho zkušeností z vedení firem, mnoho obchodních jednání, silných zážitků, proher i výher. Prošel různými odvětvími obchodu. "Nejvíce zkušeností mi dalo řízení firmy v regionu střední Evropy a následný Global Exit.” Shrnuje své pracovní zkušenosti Horák.

Od juda až k metodě otužování Wim Hof, biotronice a léčebným rozhovorům

Vyrostl na severní Moravě, na vesnici a v lese. Od útlého věku se věnoval bojovým sportům. Nejdříve ho oslovilo judo, pak karate, bodybuilding a nakonec také MMA. "Nejvíce mě vždy bavilo a oslovovalo cvičení kata v karate. Postupně jsem se dostal ke cvičení Taiji a Qigong. Energie ve mně se objevovala stále více a více. Zapojil jsem dýchací metody, nyní rozvíjím své vlastní postupy a cvičení, jak se zbavit stresu a emocionálního vyčerpání.” Vysvětluje nadšený sportovec. "Objevil jsem nejdříve energie, které se projevovaly v mých rukou a také začaly proudit celým tělem. Začal jsem s lidmi pracovat na dálku, hlavně formou léčebného rozhovoru, kdy energii posílám a společně s klientem nacházíme řešení jeho situace.” Uzavírá Petr Horák. 

Zajímavosti o Petrovi…

Má tři děti, dva psy - výmarské ohaře, přes den pracuje pro firmy a v noci se věnuje léčebným rozhovorům a práci na sobě. Má rád knihy, pobyty ve tmě a půsty. Věnuje se aktivně i dalším léčebným energetickým technikám jako je například thetahealing nebo Wim Hof otužovací metoda.