Harley-Davidson dojel s elektrickými technologiemi až na konec světa
Model Harley-Davidson LiveWire® je přelomový elektrický motocykl, který posouvá dosavadní hranice výkonu, moderních technologií a designu v jednostopém světě. Když se značce Harley-Davidson nabídla příležitost předvést možnosti a výkon motocyklu LiveWire v těch nejextrémnějších podmínkách, Harley-Davidson přijal výzvu a vyrazil na 21 000 km dlouhou off-roadovou výpravu. Jak se podařilo celou trasu absolvovat, je zdokumentováno v seriálu podcastů Harley-Davidson.

Poslechněte si H-D Podcast prostřednictvím služeb Apple Podcasts a Spotify a přihlaste se k automatickému odběru nových dílů tohoto pořadu každý týden.

Tento šestidílný seriál dokumentuje průběh úprav produkčních modelů LiveWire pro jízdu mimo asfalt, po lesních stezkách a po poušti při této 21 000 kilometrů dlouhé expedici.

„Harley-Davidson usiluje o nekonečnou cestu za dobrodružstvím,“ říká Jochen Zeitz, prezident a CEO společnosti Harley-Davidson. „Náš seriál podcastů je výbornou ukázkou toho, jak zkušené týmy konstruktérů a designérů Harley-Davidson překračují hranice svých oborů a staví motocykly pro nádherná dobrodružství. Všechno toto úsilí vykrystalizovalo v modelu LiveWire 2020, dokonalém důkazu toho, jak se značka Harley-Davidson díky inovacím drží v čele elektrifikace motocyklové oblasti. Je to zkušenost, kterou mohou plně pochopit jen ti, kteří už tento model řídili.“

Stejný tým konstruktérů a designérů Harley-Davidson, kteří vyvíjeli model LiveWire, byl základem užšího vývojového týmu pro úpravu produkčních modelů LiveWire pro účely této expedice. Tento tým navrhl, upravil a postavil celý motocykl za pouhých 30 dní. Po prvním testování pak tým na základě odezvy jezdců upravil ergonomii motocyklu a systém zavazadel. A za pouhých 60 dní již motocykly mířily na jižní cíp Argentiny.

Upravené motocykly LiveWire používaly sériovou baterii RESS (Rechargeable Energy Storage System), standardní rám a pohonnou jednotku Harley-Davidson Revelation™.  Kromě toho byly motocykly vybaveny speciálními brzdiči, koly a pneumatikami, které si vypůjčily z nového projektu motocyklu Harley-Davidson Pan America™ kategorie adventure touring. Dále dostaly upravený čelní štít, zadní odpružení a trojité uchycením přední vidlice, které bylo navrženy speciálně pro tento projekt. 

Před odevzdáním byly oba upravené motocykly LiveWire otestovány ve středisku Willie G. Davidson Product Development Center a absolvovaly jízdní zkoušky a podobné vyhodnocení ve zkušebně Harley-Davidson.

Vyhledejte autorizovaného dealera LiveWire Harley-Davidson® ve vaší blízkosti a zarezervujte si zkušební jízdu na https://testrides.harley-davidson.com/cs_CZ

Fotogalerie