Charouzovi junioři v Emirátech bodovali!
Český fanoušek motorsportu má poslední dny doslova Vánoce. Jen před pár dny se dozvěděl, že ryze český tým Charouz Racing System pojede nadcházející sezónu ve formuli 2, navíc se na spolupráci dohodl s Ferrari. Teď je tu další parádní zpráva z prvního vikendu seriálu F4 v Emirátech, který se jel na okruhu F1 Yas Marina v Abu Dhabi.
Je dobré vědět, že je u nás spousta talentovaných jezdců. Možná neplní každý den titulní strany novin a časopisů, přesto si už v zahraničí vysloužili uznání. Tom Beckhauser jel v minulé sezóně první závod v životě a hned ve formule 4. Proto od něj nikdo prakticky nic nečekal. Měl se jen rozkoukat. Ani soupeři ho nebrali jako příliš vážného konkurenta. A ejhle, rodák z Klecan u Prahy dokázal, že na spřátelení se s monopostem rozhodně nepotřebuje extrémně dlouhou dobu. Nejlepší proháněl prakticky od prvního kola. Není se čemu divit, že mu odborníci začali předpovídat velkou budoucnost. Jejich slova prokázal hned v první závodě letošní sezóny v Abu Dhabí. Jeden ze závodů totiž dokázal vyhrát! „Je to super, mám obrovskou radost. Kdo by to byl před pár lety řekl,“ usmíval se sympaťák.
V hlavním měste Spojených arabských emirátů to však nebyla jediná česká radost. Ve stejném závodě totiž na „bednu“ dosáhl i patnáctiletý!! junior Petr Ptáček. A to při svém debutu ve formuli 4! Mladíček, který jako hodně velkých závodníků začínal na motokárách a byl tam super uspěšný, si snad ani nemohl přát lepší vstup do seriálu. Ptáčkovým snem je jednou usednout do kokpitu formule 1 (už si to vyzkoušel jako testovací jezdec). Pokud se mu bude dál takto dařit a přidá ke svému nespornému talentu ještě něco navíc, určitě to není sen nesplnitelný. „Třetí místo je fajn, ale já chci vyhrávat. Doufám, že se to příště povede,“ přeje si česká naděje, která velmi netrpělivě čekala na 16.října 2017, kdy mu bylo 15 let a mohl usednout do formule 4. Asi nikoho příliš nepřekvapí, že oba jezdce zastupuje stejný manažer Antonín Charouz. Že by si už vychovával talenty pro F2, kde jeho tým spolupracuje s Ferrari Driver Academy?

Foto: archiv Petra Ptáčka a Toma Beckhausera

Fotogalerie