Údolí volavek musíte letos navštívit
Průzkumy ukazují, že 75 % českých rodin bude letos trávit dovolenou v Česku. Kvůli koronavirové pandemii letos Češi mění své dovolenkové zvyky. Mořská letoviska nahrazují tuzemskými horskými hotely a penziony, o které v květnu vzrostl zájem více než o 200 %.
Hotely a penziony se rychle plní, a některé z nich hlásí plnou obsazenost na celou sezónu již od začátku května. Odborníci na cestovní ruch v tuzemsku předpokládají rekordní zájmy o dovolenou v českých destinacích, zejména pro rodiny. Nejvíce žádané jsou horské destinace a pak destinace s možností koupání, procházek v lese a volnočasových aktivit pro rodiny.
Tipem našeho magazínu je jedinečné přírodní centrum Údolí volavek, který se nachází nedaleko Konstantinových lázní.  Jedná se o nádherné přírodní útočiště pro jednotlivce i rodiny, daleko od civilizace, kde na vás čeká opravdová divočina.
Údolí volavek je obklopeno lesy a rybníky, je zde nádherný klid a ticho. Na své si přijdou houbaři, milovníci dlouhých procházek a ti, kdo se rádi koupají v přírodě. Přímo v kempu můžete spát v několika typech staveb. Nabízejí se nádherné srubové chaty, pohádkový slámo-hliněný domek nebo si můžete vyzkoušet indiánské týpí. Součástí centra je pro návštěvníky i tradiční sauna a možnost opékání buřtů nebo grilování. 
Celé okolí je rovněž ideální na cyklovýlety v okolí je několik cyklostezek různé náročnosti. Nabízí se i krásné výlety do Mariánských Lázní, Konstantinových lázní, Minozoo ve Dvoře Krasíkově anebo do vyhlášené pizzerie v Dolních Polžicích. Dále se v okolí můžete podívat na Bečov nad Teplou, Klášter Teplá a zříceninu hradu Gutštejn. Na výlet do přírody se pak můžete vydat do Úterského přírodního parku nebo do Slavkovského lesa. Skvělé koupání si užijete v lomu Hradišťský vrch, asi 8 km vzdáleného.
Pokud jste si ještě nezarezervovali dovolenou a plánujete ji ať již sami, s partnerem nebo s celou rodinou, tak Údolí volavek je jistou volbou, kde si milovníci přírody a noční oblohy plné hvězd určitě přijdou na své. A až večer uslyšíte strašidelný řev, nebojte se, to jen místní rys přišel zkontrolovat, zda je vše v pořádku.

Více informací o Údolí volavek a okolí naleznete zde: www.udolivolavek.cz

Fotogalerie