Dopřejte svému tělu a mysli ozdravný pobyt v překrásném prostředí Mariánských Lázní
Vybrané lázeňské hotely Ensana v Mariánských Lázních, hotel Centrální Lázně a hotel Hvězda, se již 25. května opět otevřou svým hostům. Pobyty je možné rezervovat již nyní na webových stránkách Ensana, kde si také můžete vybrat jeden z mnoha pobytových balíčků. Na všechny tyto pobyty v hotelích Centrální Lázně a Hvězda, které se uskuteční od 25. května 2020 do 30. června 2020 platí nyní sleva 25 %!

Mnozí z nás se po několika neobvyklých jarních měsících cítí unaveně. Není divu, po dlouhých týdnech v karanténě a nedostatku pohybu, je vaše tělo zpomalené a potřebuje zbavit přebytečných toxinů. Navíc je nesmírně důležité, abychom se zamysleli, jak posílit imunitu, vyčistit dýchací cesty a dostat tělo a mysl do té nejlepší kondice.

Mariánské Lázně jsou perfektním místem, kde si všechny tyto cíle můžete splnit. Překrásné prostředí města a okolní příroda jsou skvělé pro dlouhé procházky a určitě vám pomohou osvobodit a vyčistit vaši mysl. Přírodní léčebné zdroje a jejich odborné využití v hotelech Ensana zase zajistí vyčištění a ozdravení pro vaše tělo a skvěle posílí vaši imunitu.

K léčbě dýchacích cest jsou využívány inhalace minerálních vod, ke kterým jsou v případě potřeby přidávány přírodní soli, nebo odvary z bylin. Blahodárně působí také sauna, solné jeskyně a minerální koupele s přísadou soli z mrtvého moře. Skvělá je kombinace inhalace a pitné léčby minerální vody vyvěrající z Lesního pramene. Ten působí mukoliticky, jinými slovy uvolňuje hlen z dýchacích cest a usnadňuje tak odkašlávání. Tuto proceduru můžete vyzkoušet v hotelu Centrální Lázně i hotelu Hvězda.

K celkovému ozdravení vašeho organismu je ideální kombinace sportovních aktivit, rehabilitačních a relaxačních procedur a procedur zaměřených na detoxikaci a posílení imunity. Ensana nabízí v Mariánských Lázních mnoho možností pro aktivní vyžití od půjčování kol, elektrokol, koloběžek, inline bruslí a nordic holí, až po pronájem tenisových nebo squashových kurtů. K dispozici je hostům také plán cyklostezek a motorkářských tras. Pro milovníky golfu jsou Mariánské Lázně ideálním místem a každý nadšený golfista zajisté ocení možnost zahrát si na zdejším královském hřišti. Relaxovat je možné při masážích a kosmetice nebo lze také zvolit rehabilitační cvičení nebo skvěle vybavené fitness centrum.

Ensana má pro vás v Mariánských Lázních připraveno mnoho procedur, které zaručeně pomohou vašemu tělu s detoxikací a posílí vaši imunitu. Vyzkoušejte procedury využívající přírodní CO2, který pochází z přírodního pramene nazvaného Mariin pramen. Jde v pravém smyslu slova o mocné vývěry plynu kysličníku uhličitého (99,7 %), který se využívá k suchým uhličitým koupelím a plynovým injekcím. Oxid uhličitý je vulkanického původu a je tak čistě přírodní.

Mariino jezírko s oxygenoterapií

Naprostá rarita v českém lázeňství, kterou si můžete vyzkoušet právě v Mariánských Lázních. Procedura, jejíž kořeny sahají až do roku 1905, je založena na využití speciálního bazénku, kde jste po pás usazeni do přírodního plynu CO2, vyvěrajícího přímo z Mariina pramene. V kombinaci s oxygenoterapií zlepšuje prokrvení těla i saturaci hemoglobinu kyslíkem a má tedy velmi příznivý dopad na regeneraci buněk a zpomalení procesu stárnutí. Video-projekce a další doprovodné relaxační efekty ještě prohloubí váš dobrý pocit.

Plynová injekce s přírodním CO2

Tato procedura je opět specifická pro Mariánské Lázně. Je vám při ní injekcemi aplikován přírodní plyn CO2, který vyvěrá přímo z Mariina pramene. Aplikace tohoto plynu do podkoží v oblasti velkých kloubů a páteře napomáhá s úlevou od bolesti, zlepšuje prokrvení dané oblasti a urychluje hojení.

Suchá plynová lázeň CO2

Další zcela jedinečná procedura, kdy ležíte oblečení ve velkém plastovém pytli, který je utěsněný těsně pod pažemi. Do pytle je vháněn plyn, který se přes oblečení a kůži vstřebává do těla. Zpomaluje tak srdeční aktivitu a snižuje krevní tlak. Procedura také zlepšuje krevní oběh, činnost ledvin a má protizánětlivé účinky. Tento plyn také stimuluje produkci hormonů testosteronu a estradiolu a zlepšuje tak sexuální funkce nebo ulevuje ženám od menopauzálních příznaků.

Minerální koupele s přírodním CO2

Koupel v přírodní minerální vodě s vysokým obsahem CO2, přírodních solí a huminových kyselin. CO2 probublává na vaší kůži a vytváří příjemný šimravý pocit. Opět je kůží vstřebáván do těla, což vede ke zpomalení srdeční aktivity, snížení krevního tlaku. Opakované procedury vedou ke zlepšení fungování krevního oběhu, činnosti srdce a ledvin, pomáhá také se zmírněním stresu a úzkosti. Po koupeli následuje suchý zábal, který zajistí maximální prospěch z procedury pro vaše tělo a mysl.

Pro více informací navštivte https://www.ensanahotels.com/cz

Fotogalerie