Brno Autokino nabízí na výstavišti zábavu i napětí
Než se vrátí kinosály do běžného režimu, vymyslely společnosti Kletch a Veletrhy Brno způsob, jak potěšit filmové fanoušky. V úterý 28. dubna spustily první brněnské autokino.

Brno Autokino se nachází v prostoru za pavilonem Z a promítá minimálně pět dnů v týdnu. Pořadatelé lákají na aktuální české i zahraniční filmy. „Velmi populární jsou projekce českého dokumentu V síti, které jsou vždy velmi rychle vyprodané,“ informoval organizátor Jakub Klečka. Doplnil, že lidé se mohou těšit i na kultovní filmy, jako jsou Pomáda nebo Pulp Fiction. „Program budou moct ovlivnit také diváci, a to pomocí anket na facebookových stránkách, kde si zvolí, jaký snímek by chtěli vidět,“ sdělil Klečka.

Projekce začínají vždy ve 20 hodin. Lidé se do areálu dostanou přes devátou bránu vždy půl hodiny před promítáním. „Dbáme na bezpečnost návštěvníků, proto budou stát auta dva metry od sebe. Zároveň je zakázáno vozidla v areálu výstaviště opouštět,“ uvedl mluvčí společnosti Veletrhy Brno Jaroslav Bílek.

Vstupenka na každý film stojí tři sta korun za auto. „Ve vozidle mohou sedět vždy dva lidé, nebo jedna rodina,“ upozornil Bílek. Lístky zájemci pořídí předem přes web ibvv.cz nebo mobilní aplikaci BVV Trade Fairs. Nákup na místě nebude možný.

Aby si lidé autokino užili, musí mít ve vozidle autorádio. „Doporučujeme jim doma vyzkoušet si, že ho zvládnou manuálně naladit,“ poradil Bílek.

Další informace najdou zájemci na www.brnoautokino.cz či www.ibvv.cz.