Velký pátek 10. dubna: pomyslný start moto sezóny i hold záchranným složkám
I motorkáři vzdají hold všem lidem v 1. linii, kteří denně riskují své životy pro nás ostatní. Na Velký pátek 6. dubna je připravena speciální aktivita pro všechny majitele strojů Harley-Davidson, ale samozřejmě i další motorkáře. Přesně v 19 hodin stačí přijít ke svému motocyklu, nastartovat jej, vzít za plyn a veškerou sílu a pozitivní energii na dálku poslat jako velký dík právě těm, kteří jsou aktuálně hrdiny naší doby. Jezdci tak pomyslně odstartují moto sezónu a dokáží, že jim zdraví jejich okolí není lhostejné i že si těchto hrdinů z 1. linie, jejichž jména většinou ani nemáme šanci znát, cení.

„Tuto spontánní aktivitu maximálně vítáme. Motorkáři jsou často v očích široké veřejnosti chápáni jako ti nezodpovědní, kteří jsou svému okolí občas nebezpeční a porušují pravidla. Jsem proto nesmírně rád, že i tímto prostřednictvím můžeme poslat vzkaz, že nám na okolí a lidských životech záleží a že si vážíme práce všech záchranných složek, ale i prodavačů, že nehodláme porušovat pravidla a přes všechny zákazy se někde družit a shlukovat, ale že jsme ohleduplní a poděkování vzdáváme takto na dálku a stejně tak na dálku tímto gestem startujeme i moto sezónu,“ říká Michal Fric, marketingový manažer Harley-Davidson pro střední a východní Evropu.

Každý, kdo se proto chce k výzvě připojit má šanci právě v pátek 10. dubna v 19 hodin. Nastartování motocyklu a vyzkoušení síly plynu je to nejmenší, jak může projevit svoji účast.

Zdroj: Harley-Davidson