Cirk La Putyka uvede on-line 1. dubna představení Family, novocirkusový pohled na rodinný život
Soubor Cirk La Putyka pokračuje na svých sociálních sítích v rámci série (A)live v uvádění vlastních představení i speciálně připravených pořadů. Ve středu 25. března od 20 hodin to bude pásmo nazvané Backstage s rozhovory se členy souboru, archivními videy i exkurzí do historie. V neděli 29. března od 18 hodin je na řadě druhá část projektu Homework, tentokrát v režii Víta Neznala. Ve středu 1. dubna od 20 hodin soubor „virtuálně pozve“ fanoušky do divadla Jatka78, tentokrát ke sledování filmového záznamu strhující novocirkusové inscenace Family z roku 2015, která byla v roce 2016 derniérována, a tak ji už jinak nebude možné vidět. Každý z těchto i dalších plánovaných večerů bude věnován podpoře jedné ze skupin, které jsou současnou situací nejvíce ohroženy – nezávislým divadelníkům, lektorům a učitelům na volné noze, cirkusovým seniorům a dalším.

Inscenace Family nabízí novocirkusový a divadelní pohled na proměny rodinného života. Diváci se mohou těšit na řadu netradičních rekvizit, například teeterboard vyrobený z desky stolu, speciální mobilní trampolínu, strom s ocelovými sedmimetrovými větvemi i zavěšený jídelní stůl.

Ve své době šlo o největší projekt Cirku La Putyka, do kterého principál a režisér Rostislav Novák mladší pozval všechny, kdo souborem do té doby prošli. Výsledkem se stala podívaná propojující přes dvacet umělců několika generací a národností, včetně Rosťových rodičů a synů Matyáše a Šimona.

Rosťovi se podařilo sestavit také prvotřídní tvůrčí tým. Choreografie se ujal Thomas Steyaert, bývalý člen belgického souboru Ultima Vez, autorem scény byl Hynek Dřízhal, o kostýmy a make-up se postarala Kristina Záveská, projekce vytvořil Jakub Jelen a technickým režisérem se stal Mathieu Grégoire. Šlo o první část trilogie Family Roots in Black Black Woods. Záznam inscenace pořídil a sestříhal Jakub Jelen.

K dalším vrcholům série (A)live, která poběží minimálně do poloviny dubna, bude patřit 8. dubna záznam představení Hit, Tell the Difference. V něm Cirk La Putyka pod Novákovým vedením spojil síly se skupinou cirkusových umělců ze Rwandy.

Cirk La Putyka: Family 

 

PROGRAM STREAMŮ CIRK LA PUTYKA (A)LIVE (25. 3. - 19. 4. 2020)

středa 1. 4., 20.00

Cirk La Putyka: FAMILY (záznam představení)

pořad na podporu cirkusových lektorů a učitelů

neděle 5. 4., 18.00

HOMEWORK 3 (režie: Rosťa Novák)

podpora pokračuje

středa 8. 4., 20.00

Cirk La Putyka: HIT, TELL THE DIFFERENCE (záznam představení)

pořad na podporu rwandských umělců

neděle 12. 4., 18.00

HOMEWORK 4 (režie: Vít Neznal)

podpora pokračuje

středa 15. 4., 20.00

BACKSTAGE 2

pořad na podporu dětí z dětských domovů a seniorů z cirkusového prostředí

neděle 19. 4., 18.00

HOMEWORK 5 (režie: Rosťa Novák)

podpora pokračuje

Soubor Cirk La Putyka, který je z 82 % závislý na tržbách z představení, mohou zájemci podpořit na webu Darujme.cz (www.darujme.cz/projekt/1202156).

Představení Family vzniklo za finanční podpory Hlavního města Praha, Ministerstva kultury ČR a projektu Všechna čest.

Více informací na www.laputyka.cz.

Foto: Jakub Jelen

Fotogalerie