Pavel Liška a Jan Révai byli na chvostu spanilé jízdy, prý záměrně…
Milovníci jedné stopy se dočkali, Motosalon na brněnském výstavišti otevřel své brány. Jaké by to však bylo zahájení, kdyby halami neprojela spanilá jízda motocyklů a čtyřkolek… Zúčastnili se jí i Vandráci Vagamundos Jan Révai a Pavel Liška, ale proč nerozráželi davy fanynek, když podle nich byla perfektní?

„Byl to zážitek na celý život, protože jsme tam jeli, hlavně pro lidi“ smáli se oba. „My jsme jeli až na chvostu, ale záměrně, protože jsme měli nejstarší motorky,“ popisoval hrdě své zapojení do jízdy elit Jan Revai, Pavel Liška ještě upřesnil své pocity, ale ty už nebyly o hrdosti, tvrdil totiž, že se mezi motorkáři taky chvostem cítí.

Že by Yamaha Tenéré 700 Jana Révaie a čtyři roky stará Afrika Pavla Lišky patřily mezi nejstarší stroje? Ne, ne to se jen oba rozhodli usednou na Babetty, oblíbené mopedy, které se těší velké oblibě již od sedmdesátých let minulého století nejen napříč celým Česko-Slovenskem, ale i v Holandsku a Německu. Víte, jak tento moped ke svému jménu přišel? Možná se budete divit, ale bylo to podle tehdy populární písně Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra „Babetta šla do světa”.  

Fotogalerie