Čerstvě zletilý Tomáš Urban na ledě opravdu dře!
Tomáš Urban, kladenský Rytíř, hrající za HC Baník Sokolov, je skutečný dříč! Zaslouženě patří mezi nejpracovitější mladé hokejisty. Má skvělou techniku bruslení, velmi dobrou střelbu a stále na sobě pracuje a zlepšuje se, ale není to zadarmo. Bez časově náročných tréninků by to asi tak rychle neposunoval. Zaměřuje se především na obratnost a Jan Kregl na Kladně i samotný Jaromír Jágr ho posunuli v technice střelby. Ze začátku prý nemohl pochopit radu, po čase ji vstřebal a od té doby se mu střílí lépe. Rána prostě vyletí rychleji a přesněji.

Ba přímo vyčníval v utkáních v Klášterci nad Ohří v turnaji pěti zemí hráčů do 18-ti let. Zajímalo nás, jak se cítil v národním týmu? „Cítil jsem se velmi dobře, byl jsem moc rád, že jsem mohl hrát za národní tým pod panem Petrem. Fanoušci byli skvělí. Určitě mi to dalo hodně. Po hokejový stránce i fyzicky to bylo hodně náročné a myslím, že jsem byl každý zápas lepší a lepší,“ zavzpomínal Tomáš, přezdívaný Urby.

Patřil v únoru v Klášterci nad Ohří mezi nejaktivnější hráče, ale nepodařilo se mu skórovat. „Byla to velká škoda, ke gólu jsem měl každý zápas hodně blízko. Chtělo to trošku větší štěstí, což doufám, že přijde na Mistrovství světa na U18 v USA,“ si tak nějak sportovně povzdechl Urban. Bylo i několik momentů, kterých litoval. „Nedal jsem gól, což mě hodně mrzelo, a hlavně také to, že jsme nevyhráli žádný zápas. Měli jsme hodně možností, ale nepodařilo se nám to, tak doufám, že se to štěstí na nás otočí a budeme vyhrávat zápasy na mistrovství světa.“

Vyrovnat se Jágrovi, je prý hodně těžké, také to tak vnímáte? „Dá se to snad jenom v dřině, kterou na sebe nakládá,“ konstatoval čerstvě zletilý Tomáš, a tak se sama nabízí otázka, v čem je dospělý hokej liší od juniorky. Odpověď jsme sice tušili, přesto nás trochu překvapila „Je to hodně fyzické, občas proti mně jede hráč, který je o hlavu nebo o dvě vyšší. Je to silovější a řekl bych, že i rychlejší než juniorka. Jsem rád, že mě pan trenér Mlejnek nechal hrát v Sokolově,“ popsal rozdíly talentovaný hráč, o kterém je stále více a více slyšet. Z našich spolehlivých zdrojů víme, že u jeho jména si dělali registrovaní skauti docela dost poznámek na turnaji pěti zemí, a tak je jistě potěšil i gól (29. 2. 2020) vstřelený Tomášem krásně pod lapačku gólmana HC Benátky nad Jizerou.

Foto: Jaroslav Hauer

-lz-

Fotogalerie