Do kin vstoupil originální thriller Daria
Zcela originálně pojatý snímek potvrdí už úvodní komiksové titulky, které zcela jistě navnadí na vizuálně propracovanou podívanou. Kostým ďábla, jenž oblékl umělecký maskér Josef Rarach, vyhrál cenu na největší SFX události světa v Los Angeles. A film má také svůj soundrack s písní nazpívanou Gabrielou Gunčíkovou, který je aktuálně dostupný na Spotify.

Kreslené úvodní titulky filmu Daria, které nemají v Čechách obdoby, vymyslela a nakreslila Ktaiwanita (Kateřina Bažantová). Umělkyně, která vytvořila například i velkoformátovou ilustraci pro vestibul stanice pražského metra I. P. Pavlova a podílela se na Komiksové Kytici, ilustrovaném vydání Erbenovy básnické sbírky, je také autorkou obálky českého překladu knihy Game of Thrones. Grafické prvky k filmu kreslila několik měsíců, aby se poté několik měsíců převáděly do animované podoby.

Vizuální unikátnost snímku podporuje kamera Aleše Harta, který spolu s debutujícím režisérem Matějem Pichlerem strávil desítky hodin obhlídkami lokací, záběrováním a vizualizacemi scén. V jedné ze snových scén například vystupuje ďábel, jehož kostým měl na sobě umělecký maskér Josef Rarach. Do kostýmu, který vyhrál cenu na největší SFX události světa v Los Angeles, se pro celonoční natáčení oblékal maskér šest hodin a vzhledem k natáčení v plamenech měl uvnitř ledové chlazení. Jednalo se o jednu z nejnáročnějších scén filmu, která je ale na plátně ve výsledku jen pár vteřin.

Vizuálně zajímavá se ukázala být i herečka Klára Miklasová, kterou si vybral časopisu Playboy, aby pro březnové číslo nafotila pictorial.

Film Daria má také svůj oficiální soundtrack, který si diváci mohou poslechnout na Spotify. Kromě Miloše Novotného nebo Michala Skořepy uslyší i Gabrielu Gunčíkovou. K songu Life Miloše Novotného dokonce vznikl i videoklip, který se natáčel na lokacích filmu a je i dopněn filmovými záběry.

Vizualizace scény

https://www.dropbox.com/sh/0qaysyu2uufks6e/AACfxvGITxHxf6ElucOrLdYta?dl=0

Hrají: Jaromír Nosek, Klára Miklasová, Pawel Delag, Jiří Schmitzer, Jana Šulcová, Paul Louis Harrell, Vasil Fridrich, Norbert Lichý, Martin Sitta, Jan Vlasák, Karel Dobrý, Jitka Sedláčková, Josef Vrána, Petr Semerád, Tomáš Havlínek, Tomáš Dastlík, Roman Štabrňák a další

Mystery thriller s kriminálními prvky Daria je v kinech od 30. ledna 2020. Producentem je společnost Europe DMT Production Michala Theera, distributorem společnost Bontonfilm.

Fotogalerie