Cestovatelský festival GO KAMERA
Festival GO tradičně pořádá CK LIVINGSTONE a je součástí veletrhů GO a REGIONTOUR. Vyrostl v největší cestovatelskou přehlídku v Česku. Čtyřdenní maraton besed představí na 50 výrazných osobností. O zážitky se dělí známí cestovatelé, nejlepší horolezci, filmaři, režiséři, fotografové, a dobrodruzi. Užijme exotiku, romantiku i perličky, zajímavé informace i citlivá zamyšlení.

Festival bude blíže veletrhu! Stěhuje se do lepšího pavilonu P, moderních prostor jeho kongresového zázemí v 1. patře nad pokladnami a hlavním vstupem do areálu.

Ústředním tématem je legendární dvojice Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund. Před jejich výkony smekáme. Cestovatelská legenda si hold zaslouží. Miroslav Zikmund 14. února 2019 oslavil 100 let!

Podařilo se unikátně zajistit obě originální Tatry H+Z, které jely slavnou cestu kolem světa. Poprvé obě legendární Tatrovky vystaveny společně! Tahákem je výstava H+Z i další zajímavé expozice. K tématu H+Z vystoupí řada zajímavých osobností. Ve čtvrtek festival odstartují zástupci zlínského Muzea HZ Pavel Hrubec a Magdalena Preiningerová. Zážitky s panem Zikmundem osvěží i legenda Rallye Dakar Karel Loprais. Městské divadlo Zlín předvede úspěšný Palubní deník HZ. Dozvíme se i zajímavosti financování cest H+Z v podání Petra Horkého a Miroslava Náplavy. I v blocích Rudy Švaříčka bude M. Zikmund prezentován…

K ústřednímu tématu se vrátíme v neděli „Po stopách HZ“. Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek poznávali stejná místa, jako kdysi slavní předchůdci. Jak se svět změnil? Kde stálo pár chalup, tyčí se dnes mrakodrapy. Foto anabáze je další pocta M. Zikmundovi ke stým narozeninám.

Čtvrtek kromě legendy H+Z nabídne skvělého Tomáše Šebka, který jezdí mise Lékaři bez hranic. Mistr světa v běhu na lyžích Martin Koukal pozve do Skandinávie.

Pátek startuje projekt Busny, růžovým busíkem se vydali do Afriky. Sny se mají plnit, říká motocyklistka Gabriela Novotná, která vyrazila na Rallye Dakar. Zážitky Hedvábné stezky popíše koučka Radka Podaná. Jak se cestuje po národních parcích USA i s rodinou ukáže Karel Wolf. Finální blok patři dobrodruhům a horalům. Ruda Švaříček přenese na Aljašku a Havaj, horolezec Radek Jaroš poodhalí Korunu světa, nyní z Afriky.

Sobotu startuje výborná arabistka Lenka Hrabalová. Zpravodaj Českého rozhlasu ve Velké Británii Jaromír Marek objasní Brexit. S ekologem Martinem Bursíkem se vydáme do Tibetu, duo Palo Barabáš a Jan Dungel představí expedici do Venezuely. Válečné zpravodajství přiblíží Markéta Kutilová, která podniká odvážné cesty do Sýrie a Kurdistánu. Herečce Janě Paulové se osudnou stala Indie. Nadaný bylinkář Ladislav Kříž a celostní lékař Pavel Rejha milují Kubu a vše kubánské. Ochutnáme i skvělé míchané drinky! Horolezkyně Dina Štěrbová hoří láskou k horám. Po úspěšných osmi tisícovkách založila českou nemocnici v Pákistánu. Ruda Švaříček přiblíží velkou cestu z Číny do Kurdistánu.

Nedělní vstup představí Sibiř očima Broni Mikuláška a Amazonii pohledem ekologa Ladislava Miky. Roztančí nás hudebníci Pjér la Šéz či kubánské rytmy Ondřeje Rumla? Velké téma vyžaduje velké osobnosti. Režisér Václav Marhoul ukáže projekt Nabarvené ptáče, přidá se herečka Jitka Čvančarová. Kde bere horolezec Peter Habeler životní energii? Hvězda světového horolezectví opět zavítá do Brna! Závěr festivalu patří milovníkům krásných fotografií. Skvělí fotografové Rostislav Stach a Jiří Kolbaba festival vygradují. Ve finálním bloku se předají ceny všech kategorií.

POTĚŠÍ I BESEDY CK LIVINGSTONE. Srdečně zve Ruda Švaříček a tým CK Livingstone.

www.facebook.com/gokamera

Festivalový web: WWW.GOKAMERA.CZ

Fotogalerie