Olga Roučková trénuje nadmořské výšky
Olga Ollie Roučková se připravuje na jubilejní 40. ročník nejtěžší rallye světa. Za dva měsíce poprvé stane na startu Češka na čtyřkolce, ale ve vysokých nadmořských výškách. Ollie se důkladně připravuje a zapojila do svého tréninkového plánu Hypoxico stan. Speciální mobilní zařízení využívá metodou tréninku a spánku v rozdílných nadmořských výškách. Co to znamená? Zatímco trénink probíhá v aktuální nadmořské výšce, odpočinek a spánek probíhá v simulované vysoké nadmořské výšce. Systém simuluje různé výšky: 2750m/nm, respektive 3800m/nm (s adaptérem).

Důvodem je prevence následků pobytu ve vyšších nadmořských výškách, které by byly závažnou přítěží při samotném závodění. „Doposud jsem neměla tu možnost setkat se s tak vysokou nadmořskou výškou. Čekám obrovský nápor na tělo. A tak jsme dva měsíce před startem, zapojili do tréninku spaní v Hypoxico stanu,“ dodává Olga.

Systém se skládá z přenosného stanu a tím Olze umožňuje simulaci vysoké nadmořské výšky kdekoli a kdykoli. Což je při tak napěchovaném programu, který dakarští jezdci mají, ta nejlepší volba. Generátor, který je součástí systému, je možno využívat kromě spacího cyklu i jako simulace vysokohorského tréninku při tréninkové zátěži.

A jak se Ollie trénuje ve speciálním režimu? „Jediné co mi vadí u mobilní ložnice, je to, že musím spát v pokoji pro hosty,” usmívá se vždy dobře naladěná Olga.

Zdrojwww.hypoxico.cz