Profesionální hodinky pro účastníky regat Yacht-Master II
Letošní Basilejský veletrh představil novou tvář profesionálních hodinek Oyster Perpetual Yacht-Master II od značky Rolex. Jsou určeny především pro příznivce jachtingu. Mají upravený číselník a ručky, což markantně zlepšuje čitelnost. Hodinky jsou výjimečné mechanickým řešením odpočtu regaty. 

Jako všechny hodinky značky Rolex má i model Yacht-Master II certifikaci Superlative Chronometer, kterou Rolex zavedl v roce 2015 jako garanci mimořádné přesnosti při nošení na zápěstí.

Profesionální hodinky pro účastníky regat Yacht-Master II byly na trh uvedeny v roce 2007 a nabízí exkluzivní funkci vyvinutou společností Rolex: programovatelný odpočet s mechanickou pamětí, který lze synchronizovat za chodu. Tato funkce dokonale splňuje požadavek na přesné načasování během klíčové zahajovací sekvence regaty. Ačkoliv jde po technické stránce o funkci velmi složitou, její použití je nesmírně snadné. Programování a aktivování odpočtu probíhá pomocí otočné lunety Ring Command, inovativního ovládacího prvku vyvinutého společností Rolex, který propojuje lunetu a strojek hodinek.

Kalibr perpetual 4161

Model Yacht-Master II využívá kalibr 4161, samonatahovací mechanický chronografový strojek vyvinutý a vyráběný plně v režii Rolexu. Tento kalibr vychází z chronografovém strojku Rolex 4130, který pohání model Cosmograph Daytona. Pro zajištění specifické funkce pro odpočet regaty bylo ovšem přidáno dalších 60 komponent.

Díky důmyslné architektuře, kvalitě výroby a inovativním funkcím je strojek mimořádně přesný a spolehlivý. Yacht-Master II využívá nejmodernější technická řešení, za nimiž stojí v součtu více než 35 000 hodin vývoje, disponuje unikátním patentovaným ovládacím prvkem a tvoří jej více než 360 komponent. Některé z nich navíc vznikají mikroobráběním metodou UV-LIGA, kterou Rolex ve svých závodech umí spolehlivě využívat. Ta umožňuje výrobu komponent tak malé velikosti a složité geometrie, že je nelze zhotovit pomocí tradičních postupů.

Cena modelu Yacht-Master II, novinka 2017 

(ceny včetně DPH, platné k 1. říjnu 2017):

ref. 116680 (ocel) 465.800 Kč
ref. 116681 (rolesor Everose) 629.100 Kč
ref. 116688 (žluté zlato) 1.085.400 Kč
ref. 116689 (bílé zlato a platina) 1.201.500 Kč

Zdroj: Hodinářství Bechyně s.r.o.

 

Fotogalerie